Info o středisku

Rodinný SKI areál - technické zasněžování, kvalitní úprava svahu rolbou. Máme k dispozici 3 vleky a 1 dětské hřiště s lanovým vlečkem, tak nestojíme ve frontách na vlek, ale maximálně využíváme svah k výcviku.

 

Parkoviště je přímo pod areálem u pěkně vyhřáté chaty, ktará nám poskytuje příjemné zázemí s posezením včetně teplého i studeného občerstvení. Rodiče a doprovody mohou v rámci Lyžařské školy SK Přerov využívat vleky se zlevněnou celodenní pernamentkou.

 

Ski Areál Kareš zahájil svou činnost v roce 1997, když tehdy 22-letý Tomáš Kareš odkoupil svah s jedním vlekem (340m), který patřil k Hotelu Dlouhé Stráně.
K němu pak v pozdější době přibyly další dva vleky 210m a 300m. U kratšího z nich byla v květnu roku 2002 vybudována dráha pro provoz minikár v původní délce cca 380m.
V roce 2006 pak proběhla v areálu velká rekonstrukce za podpory finančních prostředků z fondů Evropské Unie. V květnu 2006 byl postaven nový 250m dlouhý vlek (místo 210m dlouhého vleku u dráhy na minikáry). rovněž i dráha na minikáry byla prodloužena na současných 485m. Také byl zakoupen víceúčelový malotraktor REFORM G5 pro snažší přípravu svahu na travní lyžování. A na podzim se pak dočkaly rekonstrukce i další vleky. 340m. dl. vlek byl prodloužen na 450m a místo 300m dl. vleku byl postaven vlek nový 320m.

 

více na www.skiarealkares.cz