Historie

Činnost lyžařské školy sahá až do roku 1962. Lyžařský oddíl měl tehdy společnou základnu s  turistickým oddílem TJ Meopta Přerov. Samostatný lyžařský oddíl SK Přerov byl založen v roce 1967. V těchto letech se Slavoj Dobíšek, Oleg Široký a ostatní lyžaři neúspěšně usilovali společně s TJ Chvalčov o vybudování lyžařského areálu na Tesáku.

 

Během let lyžařský oddíl vychoval lyžaře, kteří se účastnili soutěží jak v běhu na lyžích, tak ve sjezdovém lyžování. O přípravu běžců se starali Jan Hrubý a Pavel Kratochvíl, sjezdaři se připravovali pod vedením Slavoje Dobíška, Ladislava Jelínka a Jířího Kolucha.

 

Ani další pokus o vybudování lyžařského vleku, tentokrát u turistické základny na Miloňově v Beskydech, nebyl kvůli ochranářům úspěšný. Několik let probíhal výcvik lyžařské školy na Bumbálce. V roce 1973 vzniklo sportovní družstvo s celoroční přípravou sportovců, mezi nimiž byli Ivo Neradil, Sylva Mikalová, nebo Ivo Chytil. Největší rozmach družstvo zaznamenalo kolem roku 1980, za přispění Josefa Martinka, Svatopluka Kuči a Bronislava Kučery. V této době se lyžařská škola rozšířila o nová družstva. Jednalo se o předškolní děti, o které se staraly Zdena Koluchová a Jarka Králičková a o družstvo dospělých, jež měl na starosti Jan Martiška.

 

V roce 1982 se podařilo pronajmout pozemky v Jeseníkách na Karlově, kde bylo možné za pomoci členů oddílu, vybudovat lyžařský svah i s vlekem. V devadesátých letech se cena pronájmu pozemků na Karlově několikanásobně zvedla a tak bylo potřeba zajistit pro chod lyžařské školy vhodnější lokalitu. Dlouholetá předsedkyně lyžařského oddílu Jana Zavadilová s kolegy zahájili úspěšnou spolupráci se Ski areálem Kareš v Koutech nad Desnou. V novém prostředí, na novém svahu byla od roku 2003 s příchodem Lukáše Riedla a Lukáše Matušíka rozšířena nabídka lyžařské školy o výuku snowboardu.